Άδικη ήττα για την Εθνική μας σε ένα ματς στα μέτρα μας - Λύγισε στο τέλος - OneMagazino

Breaking

OneMagazino

Τετάρτη, Σεπτεμβρίου 13, 2017

Άδικη ήττα για την Εθνική μας σε ένα ματς στα μέτρα μας - Λύγισε στο τέλος

Ενα πολύ καλό παιχνίδι από την εθνική μας ομάδα που έλεγχε όλο το ματς στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα αλλά το πολύ κακό rotation , η αστοχία στις βολές και η κούραση χάρισαν την νίκη στην μέτρια Ρωσία που έπαιξε έξυπνα στο τέλος.
Για 26 λεπτά η ελληνική ομάδα ήταν συγκλονιστική, καθώς έφτασε να προηγείται με 35-22 πριν κλείσει το ημίχρονο ενώ στο 26' το σκορ ήταν 49-39. Κάπου εκεί όμως ο Σβεντ μπήκε στο παιχνίδι, η κούραση των βασικών άρχισε να φαίνεται, αλλά και πάλι αν ήμασταν στοιχειωδώς εύστοχοι στις βολές (τελειώσαμε με 10/20) όλα θα μπορούσε να ήταν διαφορετικά.

Οι Ρώσοι ξέφυγαν με 60-67, ο συγκλονιστικός Καλάθης μείωσε σε 66-68, αλλά στο 1'30'' είχαμε δύο άστοχα τρίποντα (Καλάθης, Σλούκας) κι οι Ρώσοι μπόρεσαν να κρατήσουν τη νίκη.